Drukuj

Telefon schludny i elegancki – jak czyścić telefon?

A A A

Telefon schludny i elegancki – jak czyścić telefon?

W dzisiejszych czasach telefon jest czymś w rodzaju naszej wizytówki. Z tego względu warto zadbać, by zawsze wyglądał schludnie i dobrze się prezentował, zwłaszcza w takich sytuacjach jak spotkanie biznesowe czy pierwsza randka.

11 października 2017

Gdy mówi się o czyszczeniu telefonu, w wielu przypadkach odnosi się to do kwestii związanych z jego software’em – np. usuwaniem niepotrzebnych aplikacji czy starych, zajmujących cenną pamięć zdjęć. Jednak warto też pamiętać o dbaniu o czystość ekranu i innych części telefonu, nie tylko ze względów estetycznych, ale także higienicznych.

Czyszczenie wrażliwego wnętrza

Przed czyszczeniem telefonu należy go wyłączyć, a biorąc pod uwagę to, że działające elektroniczne komponenty kiepsko znoszą kontakt z płynami, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie całkowite usunięcie baterii. Bez ich wyjęcia nie wyczyścimy wnętrza komórki. Tutaj najlepiej sprawdzają się dwa sposoby. Pierwsze z nich to użycie pałeczek kosmetycznych do delikatnego wyczyszczenia pamięci Flash oraz obiektywu aparatu telefonicznego. Natomiast resztę wrażliwych elementów najlepiej delikatnie i bezdotykowo oczyścić za pomocą sprężonego powietrza.

Specjalistyczne czyszczenie

Jak zabrać się do porządnego czyszczenia ekranu telefonu? Samo przetarcie go zwykłą, zwilżoną ściereczką nie wystarcza, a nawet może być szkodliwe. Dla bezpieczeństwa dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie specjalnych, jednorazowych, nasączonych ściereczek. Wykonuje się je z mikrowłókien, które dzięki swojej budowie czyszczą znacznie dokładniej, niż zwykły materiał.

Można też kupić specjalny żel do czyszczenia elektroniki – zaletą tego typu preparatów jest to, że w przeciwieństwie do wielu innych środków czyszczących nie zawierają alkoholu, który bywa bardzo szkodliwy dla niektórych modeli telefonów. Bardzo często w zestawie z żelem znajduje się też wspomniana ściereczka z mikrowłókien, znacznie ułatwiająca czyszczenie.

Ochrona przed brudem

Możemy do minimum skrócić czas przeznaczony na czyszczenie telefonu, odpowiednio zabezpieczając go przed wpływem szkodliwych czynników. Tutaj w grę wchodzą dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to etui, które chroni zarówno przed zabrudzeniami, jak i uszkodzeniami mechanicznymi.

Drugie to zastosowanie folii ochronnej, która bardzo się przydaje, zwłaszcza przy ekranach dotykowych. Wybierając ją, warto oprzeć się pokusie kupienia taniego wariantu za kilka złotych. Zamiast tego, lepiej zdecydować się na produkt sprawdzonego producenta. Tania folia najczęściej już po kilku dniach zaczyna się marszczyć i odpadać, co sprawia, że nie tylko przestaje chronić ekran przed zabrudzeniami, ale też utrudnia nam korzystanie z telefonu.

Czysty telefon to kwestia nie tylko estetyki i wyglądu samego aparatu, ale także naszego zdrowia i higieny. Na szczęście, dzięki specjalistycznym płynom i ściereczkom jego czyszczenie nie zabiera już dużo czasu ani nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych.