Drukuj

Najlepsze serwisy z ebookami

A A A

Najlepsze serwisy z ebookami

Zestawienie najpopularniejszych serwisów udostępniających płatne i darmowe ebooki.

Krzysztof Smosma | 20 2013

E-Booki to elektroniczna wersja książek, która staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Aby przeglądać E-Booki należy posiadać urządzenie multimedialne (komputer osobisty, tablet, smartfon, palmtop, czy też specjalny czytnik ebooków) z zainstalowanym oprogramowaniem pozwalającym na odtwarzanie specjalnych plików.

Empik.com

empik

Jednym z największych sklepów sprzedających ebooki jest Empik. Książki podzielone są na cztery kategorie: bestsellery, nowości, tanie e-czytanie z empik (ebooki do 10zł) oraz Promocje – zniżki sięgają nawet 50%. Dodatkowo można skorzystać z kategorii tematycznych oraz wyszukiwarki.

Większość tytułów dostępnych jest w formacie mobi, jednak można także natknąć się na format MP3 (książka w formie audiobooka).

Ceny książek wahają się w okolicach 2 – 30 zł.

Ksiazki.pl

książki.pl

Wszystkie książki podzielone są na 5 głównych kategorii:

  • E-book za 0 zł – znaleźć można tutaj ebooki (zazwyczaj początkujących autorów), które są dostępne zupełnie za darmo.
  • E-czytniki – w tym miejscu możemy kupić dwa urządzenia PocketBook (Basic 613 oraz touch 622) w dwóch odmianach kolorystycznych (czarna oraz biała).
  • Zapowiedzi – ebooki, które pojawią się już niebawem w sprzedaży. Jest możliwość pobrania bezpłatnych fragmentów.
  • E-booki – dział zawierający całą masę e-książek. Nawigację powinny ułatwić podkategorie tematyczne (fantastyka, militaria, kryminał itp.)

książki.pl

Ceny książek wahają się w okolicach 10 - 40zł.

Gandalf

Gandalf

Jedna z najbardziej popularnych internetowych księgarni, sprzedająca książki, audiobooki, filmy, gry oraz ebooki. Książki podzielone są na 3 kategorie główne: nowości, bestsellery oraz promocje. Nawigację ułatwiają dodatkowo podkategorie tematyczne (historia, sensacja, fantastyka itp.)

Ceny ebooków zaczynają się od 1 zł, a kończą aż na 300zł.

Woblink

woblink

To serwis z ebookami zawierający sporych rozmiarów bazę tytułów dostępnych zarówno w wersji płatnej jak i darmowej. Serwis składa się z sześciu głównych kategorii:

  • TOP 30 – kategoria, w której zobaczyć można 30 najpopularniejszych: książek, autorów oraz najaktywniejszych użytkowników serwisu.
  • Promocje – dział, w którym ceny książek obniżono nawet o 50%.
  • Nowości – tytuły znajdujące się w tej kategorii dostępne są w sprzedaży od niedawna.
  • Katalog – wszystkie ebooki w jednym miejscu. Nawigację ułatwiają podkategori tematyczne.
  • Darmowe e-booki – wszystkie e-książki znajdujące się w tym dziale dostępne są do pobrania zupełnie za darmo
  • Kindle mobi – dział stworzony specjalnie dla użytkowników czytników Kindle.

Ceny ebooków zaczynają się od 2 zł i kończą nawet na 50 zł.

Ebookpoint

ebookpoint

Serwis chwalący się tym, że wszystkie sprzedawane w nim produkty są wolne od zabezpieczeń DRM. Użytkownicy przed zakupem mogą przeglądać dostępne fragmenty ebooków, co z pewnością powinno pomóc w wyborze.

Ebooki dostępne są do pobrania zarówno jako pliki PDF, ePub, Mobi, a czasem nawet MP3, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Nawigację zdecydowanie ułatwiają kategorie tematyczne, dzięki którym nikt nie powinien mieć problemu z odnalezieniem szukanej książki. Dostępna jest także wyszukiwarka.

Ceny ebooków wahają się w okolicach 10 – 100 zł