Drukuj

Najlepsze dodatki do Google Chrome

A A A

Najlepsze dodatki do Google Chrome

Liczne rozszerzenia do przeglądarek znacznie zwiększają ich funkcjonalność, a także poprawiają walory graficzne oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa przeglądania stron internetowych.

Krzysztof Smosma | 31 2014

Theme Creator

Theme Creator

Co prawda w sieci można znaleźć ogromną ilość graficznych motywów do Google Chrome, jednak nic nie będzie tak cieszyło oka jak własnoręcznie wykonana skórka. Dzięki rozszerzeniu o nazwie Theme Creator jest to bardzo proste.

Pobierz

 

PanicButton

PanicButton

Są takie chwile, w których paniczne zamykanie wielu zakładek, bo akurat wpadł ktoś nas skontrolować, nie zawsze się sprawdzi. Dodatek PanicButton pozwoli zaoszczędzić nam niepotrzebnego klikania. Teraz wystarczy przycisnąć wyłącznie jeden przycisk, aby w mgnieniu oka ukryć wszystkie zakładki – w razie potrzeby można je także zabezpieczyć hasłem.

Pobierz

 

AdBlock

AdBlock

Rozszerzenie, które zainstalować można niemal na każdej przeglądarce. Jego głównym zadaniem jest blokowanie reklam i niepotrzebnych skryptów, co pozwala na szybsze ładowanie stron i zaoszczędzenie transferu – obrazki i animacje reklam nie są nawet pobierane. W niektórych przypadkach zaleca się wyłączenie AdBlocka dla danej strony internetowej, gdyż może powodować błędne wyświetlanie witryny.

Pobierz

 

Wyłącz światła

Wyłącz światła

Dodatek znany również pod nazwą „Turn off the lights” pozwalający w prosty i szybki sposób, za pomocą jednego przycisku, wyróżnić odtwarzany w przeglądarce film przez przyciemnienie wszystkich elementów poza samym odtwarzaczem.

Pobierz

 

Harmony

Harmony

To bardzo ciekawy i zaskakujący dodatek, dzięki któremu niemalże każdy może poczuć się jak artysta. Zadaniem użytkownika jest jedynie narysować kontury obrazu, a narzędzie samo uzupełni je szczegółami.

Pobierz

 

Read Later Fast

Read Later Fast

Dodatek pozwalający użytkownikom Google Chrome zapisywać zawartość stron internetowych, które chcieliby przejrzeć w późniejszym czasie – nawet bez dostępu do Internetu. Wszystkie niezbędne elementy są zapisywane w pamięci komputera.

Pobierz

 

Lyrics for Google Chrome

Lyrics for Google Chrome

Rozszerzenie, które z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym od czasu do czasu posłuchać muzyki między innymi na YouTube i nieśmiało spróbować własnych sił. Dodatek ten obok wyświetlanego wideoklipu umieszcza bowiem tekst piosenki.

Pobierz

 

Xmarks Bookmark Sync

Xmarks Bookmark Sync

Rozszerzenie, które z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom korzystającym z więcej niż jednej przeglądarki internetowej. Zadaniem Xmarks Bookmark Sync jest między innymi synchronizacja zapisanych zakładek i haseł między zainstalowanymi przeglądarkami.

Pobierz

 

StayFocusd

StayFocusd

Osobisty strażnik blokujący witryny, które najbardziej pochłaniają nasz czas, na przykład w pracy. Pozwoli to uniknąć, często odruchowego, zerkania na Facebooka czy wiadomości sportowych. Każda próba otwarcia tego typu stron przy włączonym StayFocused skończy się komunikatem jak na obrazku poniżej.

Pobierz

 

Modern New Tab Page

Modern New Tab Page

To narzędzie z całą pewnością przypadnie do gustu osobom, które zafascynowane są kafelkowym interfejsem systemu Windows 8. Modern New Tab Page zmienia stronę startową przeglądarki tak by wyglądem przypominała interfejs Modern UI znany z najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu

Pobierz

 

Clickable links

Clickable links

To jeden z tych dodatków, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak sama nazwa wskazuje, Clickable links zmienia adresy stron www oraz poczty e-mail w formie tekstowej, w klikalne linki przenoszące nas od razu do pożądanych treści.

Pobierz