Drukuj

Gry na tablet - w co zagrać na Androidzie?

A A A

Gry na tablet - w co zagrać na Androidzie?

Tablety dzięki ekranom dotykowym o dużej przekątnej i pojemnym akumulatorom stanowią znakomitą platformę do mobilnych gier.

Krzysztof Smosma | 28 2014

Wygoda

Duży ekran dotykowy o przekątnej 7 - 12” wpływa bardzo pozytywnie na jakość rozgrywki. Taka konstrukcja urządzenia sprawia, że przyciski wirtualne zajmują mniejszą część ekranu, dzięki czemu gracz może w pełni skupić się na prowadzonej rozgrywce.

Granie na tablecie

Jeżeli nie odpowiadają nam dotykowe przyciski zasłaniające część ekranu, możliwe jest podłączenie sprzętowego pada za pomocą Bluetooth.

Kontrolery bluetooth do gier

Dodatkowym atutem wielu tabletów może być stosunkowo długi czas pracy na baterii, dzięki czemu rozgrywka bez kabli może być znacznie dłuższa.

Jakość grafiki

Jakość grafiki na tabletach

Jakość grafiki jest na bardzo porównywalnym poziomie co w smartfonach, jednak kluczową rolę odgrywa gęstość upakowania pikseli, czyli stosunek rozdzielczości do przekątnej ekranu. W urządzeniach z niższej półki większy ekran tabletu i często identyczna rozdzielczość jak w smartfonach mogą przełożyć się na widoczne gołym okiem piksele.

Najnowsze tytuły dostępne w AppStore, Google Play czy też Windows Store dorównują, a niekiedy nawet przewyższają oprawą wizualną produkcje desktopowe sprzed 4 lat.

Przykładowe gry

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne to najnowsza produkcja należąca do najbardziej rozpoznawanej serii gier na urządzenia mobilne. Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon, tutaj również mamy do czynienia z typowo zręcznościową grą wyścigową, w której zasiąść możemy za kierownicą wielu licencjonowanych samochodów.

 

Modern Combat 4: Zero Hour

Modern Combat 4: Zero Hour to jedna z najlepszych i najładniejszych gier FPS dostępnych na rynku. Twórcy do dyspozycji oddali graczom 21 różnorodnych broni. Niestety nie są one licencjonowane, przez co karabin wyglądający zupełnie jak M4A1 nazywa się Charbtek VECT9.

 

Angry Birds

Angry Birds to zręcznościowa gra logiczna studia Rovio, o której słyszał chyba każdy. Rozgrywka polega na wyeliminowaniu wszystkich wrogów za pomocą pocisków (ptaków) wystrzeliwanych z procy. Rodzaje ptaków są różne, a każdy z nich posiada inne umiejętności specjalne. Obecnie gra doczekała się wielu kontynuacji, a nawet spin-offów w postaci np. Angry Birds Go.

 

GTA: San Andreas

GTA: San Andreas to kolejna gra Rockstar Games (po GTA III i GTA Vice City), która doczekała się swojej premiery na urządzeniach mobilnych. Twórcy poprawili nieco grafikę poprzez dodanie dynamicznego oświetlenia, poszerzenie palety barw i zastosowanie nowych, bardziej szczegółowych modeli postaci.

Większość gier dostępna jest za darmo, jednak za bardziej rozbudowane produkcje przyjdzie nam zapłacić od kilku do nawet 30 zł. Czasami trafić można na wyprzedaże, które sięgają nawet 75 %.